Ładowanie

Ogromny niedosyt – Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 w wykonaniu Kamila Stocha

kamil_stoch_igrzyska_olimpijskie

Prawdziwy rollercoaster emocji funduje nam w tym sezonie Kamil Stoch. Kiedy wydawało się, że nasz skoczek nie ma szans na medal w najważniejszych zawodach sezonu, jakim są Igrzyska Olimpijskie, ten zaskoczył wszystkich dobrą formą. Mało brakowało, aby kolejny medal zawisł na jego szyi.

Kamil Stoch – sezon 2021/2022

Skoki narciarskie to trudny i wymagający sport – o tym niejednokrotnie przekonał się nasz mistrz. Jednak nawet w najczarniejszych snach nie mógł się spodziewać takiego scenariusza, jaki miał miejsce przed tegorocznymi igrzyskami. Sezon nie rozpoczął się źle, chociaż dyspozycja Polaka była mocno niestabilna.

Załamanie formy przyszło w Turnieju Czterech Skoczni. Polak miał ogromne problemy z tym, żeby kwalifikować się do konkursu. Po tym, jak w Innsbrucku zajął 59. miejsce w kwalifikacjach, sztab szkoleniowy zdecydował wycofać do z turnieju.

Polak miał w spokoju szykować formę na Igrzyska Olimpijskie, jednak przed konkursem w Zakopanem przytrafiła mu się kontuzja kostki. Od tego momentu zaczęła się walka z czasem o powrót do zdrowia i formy przed konkursami w Pekinie.

Igrzyska Olimpijskie 2022 – skocznia normalna

Na szczęście udało się przygotować Polaka do startów. Być może przerwa nawet wyszła mu na dobre. Już po skokach treningowych było widać, że Kamil Stoch jest w dobrej formie. Co prawda w kwalifikacjach Polakowi nie poszło aż tak dobrze, ale już w konkursie głównym pokazał dużą klasę. Po pierwszej serii zajmował 3. miejsce. W drugim skoku nie było aż tak dobrze i Kamil ostatecznie zajął 6. miejsce. Medal w tym konkursie zdobył Dawid Kubacki, który zajął 3. miejsce.

igrzyska_olimpijska-1024x682 Ogromny niedosyt – Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 w wykonaniu Kamila Stocha

O włos od medalu na dużej skoczni

Występy na normalnym obiekcie miały być dobrym prognostykiem przed rywalizacją na dużej skoczni. W kwalifikacjach Kamil Stoch był najlepszym z Polaków, zajął 8. miejsce. Jednak prawdziwą klasę pokazał w rywalizacji głównej. Po pierwszym skoku zajmował 4. lokatę z dużą szansą na medal. W finałowym skoku zabrakło jednak trochę odległości i skoczek został bez medalu. Do 3. miejsca stracił 4,1 punktu. To najgorsze miejsce dla sportowca i Kamil przyjął je z dużym rozgoryczeniem.

Konkursy drużynowe na igrzyskach w Pekinie

Reprezentanci Polski wzięli udział w drużynowych konkursach. W składzie drużyny mikstów znalazł się Kamil Stoch, który razem z Kingą Rajdą, Nicole Konderlą i Dawidem Kubackim zajął 6 miejsce. W rywalizacji drużynowej mężczyzn biało-czerwoni zajęli 5. miejsce na dużej skoczni.

Przed Igrzyskami Olimpijskimi mało kto oczekiwał, że nasz najlepszy skoczek zajmie miejsce w pobliżu strefy medalowej. Kamil Stoch po raz kolejny pokazał wielki charakter i jako jedyny zawodnik w historii, zajął na trzech kolejnych igrzyskach miejsce w czołowej szóstce zawodów indywidualnych. Być może to nie będą ostatnie igrzyska w wykonaniu polskiego mistrza.