Ładowanie

Kamil Stoch – legenda skoków narciarskich

Kamil_Stoch

Kamil Stoch – legenda skoków narciarskich

Trudno znaleźć pomieszczenie, w którym Kamil Stoch mógłby zmieścić swoje wszystkie trofea. Skoczek, który miał spróbować wypełnić lukę po Adamie Małyszu okazał się wielkim sportowcem, który swoimi osiągnięciami przebił karierę legendy światowych skoków. 

Kamil Stoch na Igrzyskach Olimpijskich

Nie ma nic cenniejszego dla sportowca niż zdobycie medalu olimpijskiego. To największa impreza sportowa na świecie, na którą każdy czeka aż 4 lata, więc sukces na niej smakuje znakomicie. Wie o tym też Kamil Stoch, który aż 3 razy wygrywał konkurs olimpijski, ma też w dorobku brązowy medal za konkurs drużynowy. 

Skoki narciarskie w igrzyskach w Soczi w 2014 roku zostały kompletnie zdominowane przez naszego skoczka, który wygrał zawody indywidualne na normalnej i dużej skoczni. 4 lata później do swojego dorobku dołożył złoto zdobyte na dużym obiekcie w Pjongczang. Kamil Stoch jest też jedynym skoczkiem w historii, który na trzech kolejnych igrzyskach zajmował w każdym konkursie miejsce w czołowej szóstce. 

ski-jump Kamil Stoch – legenda skoków narciarskich
Obraz sanderchargois z Pixabay

Mistrzostwa Świata w wykonaniu Kamila Stocha

Pomimo tego, że w karierze skoczka łatwiej jest zdobyć mistrzostwo świata niż zdobyć medal olimpijski, to Kamil Stoch ma mniej złotych medali wywalczonych na igrzyskach. Jednak to złoty medal światowego czempionatu był pierwszą wielką zdobyczą naszego skoczka. Polak zdobył go w 2013 roku w Val di Fiemme i jest to jedyny indywidualny złoty medal Kamila. Ma on jeszcze w dorobku drużynowy triumf w Lahti w 2017 roku. Oprócz tego Kamil Stoch zdobył jeszcze srebrny medal na imprezie w Seefeld w 2019 roku oraz 3 razy zajął 3 miejsce w zawodach drużynowych. 

Triumfy Kamila Stocha w Pucharze Świata

Polak dwukrotnie był zwycięstwo całego cyklu Pucharu Świata. Kryształowe Kule podnosił po sezonach 2013/2014 i 2017/2018. Oprócz tego nasz skoczek wygrał 3-krotnie Turniej Czterech Skoczni, w tym w sezonie 2017/2018 wygrał wszystkie 4 turnieje. Na koncie Kamila znajdują się również triumfy w cyklach Raw Air. Łącznie, Polak wygrywał zawody Pucharu Świata aż 39 razy. 

1 comment

Możliwość komentowania została wyłączona.

You May Have Missed