Ładowanie

Kamil Stoch uśmiechnięty ogłasza nowinę. Fani są zachwyceni!

kamil stoch. koniec kariery

Najbardziej utytułowany polski skoczek ma za sobą kolejny sezon startów. Można sobie jasno powiedzieć, że nie był on zgodny z tym, o czym zapewne marzył Kamil Stoch. Koniec kariery już od dłuższego czasu przewija się w kontekście 3-krotnego mistrza olimpijskiego. Skoczek podzielił się z fanami ważną wiadomością.

Kamil Stoch w sezonie 2022/2023

Sezon 2022/2023 był dla Kamila Stocha pełen wyzwań. Trzykrotny mistrz olimpijski nie miał łatwego roku, ale jego determinacja i umiejętności są niepodważalne. Starty skoczka rozpoczęły się od występów w Letnim Grand Prix. Początki były doskonałe, podczas zawodów w Wiśle Stoch najpierw zajął 2. miejsce, a w kolejnym starcie okazał się najlepszy. Kolejne starty już nie były tak udane. W Hinzenbach Polak został zdyskwalifikowany w drugiej serii, przez co ukończył start na 29. pozycji. Ze skoków podczas kończącego turniej konkursu w Klingenthal skoczka z Zębu wyeliminowało przeziębienie. Ostatecznie jednak Stoch ukończył cykl LGP na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej, co było dobrym prognostykiem przed startami zimowymi.

Sezon 2022/2023 był pierwszym, w którym Polaków prowadził Thomas Thurnbichler. Tournée rozpoczęło się w Wiśle. Polak w inauguracyjnych zawodach był 10. Następnego dnia został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach za nieregulaminowy kombinezon. Po zawodach w Polsce karawana Pucharu Świata przeniosła się do fińskiej Ruki. Tam Polak spisywał się poniżej oczekiwań, 17. i 14. pozycja to wyniki, które nie odpowiadały klasie skoczka z Zębu.

Na przestrzeni kolejnych konkursów skoczek miał problemy z zakwalifikowaniem się do drugich serii konkursów w Titisee-Neustadt oraz Engelbergu. Stabilizacja formy Polaka przyszła na Turniej Czterech Skoczni. Podczas niemiecko-austriackiego tournée skoczek nie wypadł ani razu poza czołową dziesiątkę, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajął 5. miejsce.

Kolejnym ważnym startem w sezonie 2022/2023 były mistrzostwa świata w Planicy. Podczas światowego czempionatu skoczek z Zębu był bliski wywalczenia medalu. Ostatecznie zawody na dużej skoczni zakończył na 4. lokacie. W końcówce sezonu Stoch przeplatał udane występy z tymi mniej zadowalającymi. Ostatecznie zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kamil Stoch – koniec kariery?

Ostatnio pojawiały się różne spekulacje na temat końca kariery Kamila Stocha. Temat ten jest gorący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Stoch już 25 maja tego roku swoje 36. urodziny. Jednak skoczek nie zamierza odstawiać nart. Zakończę starty, gdy nie będę w stanie rywalizować o czołowe lokaty – tak zazwyczaj ten temat podsumowywał Kamil Stoch. Koniec kariery jest więc jeszcze daleko od skoczka.

Kamil Stoch ogłasza ważną wiadomość!

Mimo różnych plotek i spekulacji, Kamil Stoch pozostaje aktywnym zawodnikiem i nie planuje na razie zakończenia kariery. Jego forma i radość ze skakania są dowodem na to, że Polska może jeszcze liczyć na jego sportowe osiągnięcia. Widać to zresztą w mediach społecznościowych zawodnika. Niedawno na Instagramie opublikował zdjęcie, na którym jest uśmiechnięty. Fotografię podpisał: Wreszcie udany trening. Na taką informację czekali fani Polaka, można się więc spodziewać, że w przyszłym sezonie Kamil Stoch da kibicom powody do radości.